Відпочинок біля моря. Курорти України на Черному та Азовському морях. Бази відпочинку, готелі, пансіонати

Приморськ - відпочинок на Азовському морі

Запорізька область, м. Приморськ
Приморськ - відпочинок на Азовському морі
Повідомляйте, будь ласка, що телефонуєте з сайту LitoMore.com.ua
litomore.com.ua/resorts/prymorsk
ОПИСБАЗИФОТОКАРТА

Приморськ 2022. Відпочинок у Приморську на Азовському морі в Україні

Приморськ: готелі, бази відпочинку, приватний сектор, ціни 2022

У наш час Приморськ – це невелике курортне місто в Україні на березі Азовського моря в Запорізькій області (редакції набагато більше подобається історична назва – Ногайськ (1821-1964)). Він розташований на берегах річки Обіткова в місці впадання в неї річки Кільтічія, за 2 кілометри від Азовського моря. Населений пункт знаходиться між відомими курортами Кирилівка та Бердянськ.

У місті Приморськ можна підібрати житло на будь-який смак – зняти квартиру або кімнату в приватному секторі від рівня економ із зручностями у дворі до укомплектованих сучасною технікою та з окремим санвузлом номером. Із центру міста на пляж регулярно ходять міські маршрутки.

Особливість Приморська – перед морем розташовані лимани і на пляж потрібно добиратися мостами через лимани. Це в жодному разі не зупинить любителів грязелікування – вважається, що чорний мул із дна лиману благотворно впливає на організм людини, насамперед на хворі суглоби.

Бази відпочинку, пансіонати та приватний сектор у Приморську

Берегова лінія ще за радянських часів щільно забудована базами відпочинку, санаторіями, пансіонатами. Їх характерні великі площі, чудові тінисті алеї, клумби, власні столові. Більшість капітально відремонтували старі корпуси і звели нові будівлі і в боротьбі за контингент постійно розширюють спектр послуг: дитячі майданчики, аніматори, кафе, бари, дискотеки, спортивні майданчики, басейни, тренажерні зали, масажні кабінети тут не рідкість.

Приморськ, ціни 2022

У Приморську ціни 2022 року на відпочинок та житло, як і в інших літніх курортах, останніми роками збільшуються, проте залишаються нижчими, ніж, наприклад, у Кирилівці. У великих базах відпочинку та санаторіях, як правило, вартість проживання та харчування визначаються ще навесні і не змінюються протягом сезону, приватний сектор більш гнучкий – в залежності від сезону, комфортності житла, наповнюваності номерів ціни можуть значно впасти або, навпаки, зрости. У 2021 році в середньому ціни в економ номерах вартість проживання була недорога, ціни стартували від 100 грн з особи за добу, у номерах із зручностями 300-400 грн., номери категорії люкс – 600-800 грн. з особи на добу і вище.
На курорті Приморськ ціни 2022 року особливо не змінилися.

Клімат, море у Приморському

Море у Приморську - Азовське! Приазов'я – це південні степи, одна з найспекотніших територій нашої країни. Клімат тут набагато тепліший і сухіший, ніж у центральних, західних чи північних областях України, кількість сонячних днів на рік наближається до 180, а дощі влітку бувають 3-5 днів на місяць. Найдрібніше у світі Азовське море прогрівається дуже швидко, зазвичай вже у травні температура води досягає 20-25°С, а влітку тримається вище 25°С, доходячи і до позначки 30°С.
Піщаний пляж із домішкою дрібної черепашки широкий, місця під сонцем вистачить усім охочим, а ось місце в тіні, під навісом треба зайняти вчасно.
Дно пологе, що поступово поглиблюється, що дуже зручно для відпочинку з дітьми. Через кілька десятків метрів зазвичай море намиває піщану косу і лише після неї йде значне поглиблення дна.
Увага! У шторм купання категорично заборонено! Можна милуватися з берега хвилями, але не варто мірятися силою з бурхливим морем, навіть якщо хвилі здаються невеликими необізнаній людині.

Обиточна коса

Протягом тисячоліть річки, що впадають в Азовське море, і морські течії сформували типові контури берегової лінії – для північного узбережжя характерні піщані коси. від Кривої коси на сході до Арабатської стрілки на заході. Однією з найпротяжніших є обітна коса, що простягається з південного сходу на північний захід на 30 км. На відміну від інших піщаних кіс на обітній багато рослинності, причому характерний не тільки трав'яний покрив, а й дерева. А де є рослини, там вільно почуваються і тварини, а для птахів такі місця. просто рай. Тому на Обітніой косі розташований ландшафтний заказник площею 9 тис. га, з яких 1,5 га. заповідні. Відвідувачі Обитової можуть побачити оленя чи козулю, кабана чи лисицю, а ще тут є страусова ферма. На косі та невеликих островах гніздяться тисячі птахів. всюдисущі чайки, баклани, чаплі, крачки.

Відпочинок на житній косі

Через заповідний статус на косі немає пансіонатів, баз відпочинку і навіть рибалити тут не можна. В'їзд і навіть вхід на територію обітної коси платний. Але відпочинок серед дикої природи того вартий.
Зверніть увагу! Джерел прісної води на косі немає!
Любителі відпочинку в наметі можуть зупинитися в наметовому містечку біля західного краю коси між населеними пунктами Набережне та Преслав.

Що можна побачити

  • Діючий Свято-Троїцький храм будівлі 1836 року з іконою Казанської Божої Матері краєзнавчий музей, на території якого знаходяться 8 кам'яних баб;
  • у місті збереглося кілька будівель ХІХ століття, наприклад, будівлю Українсько-болгарського ліцею;
  • аквапарк у Бердянську;
  • можна здійснити екскурсію до Національного історико-археологічного заповідника «Кам'яна Могила» в 16 км на північ від Мелітополя – тут можна простежити геологічну історію території протягом мільйонів років, а також побачити тисячі рідкісних наскельних зображень, барельєфів, кам'яних скульптур;
  • у 1940 р. на території нинішнього Приморська на розмитому кручі морського берега знайшли скелет мамонта, проте побачити його можна у Зоологічному музеї Санкт-Петербурга.

Приморськ: як дістатися

Дібратися до Приморська можна через Мелітополь або Бердянськ. У Приморську немає залізничної станції, доїхати до міста можна через Мелітополь, або через Бердянськ, звідки регулярно ходять автобуси, маршрутки, таксі. Із Запоріжжя до Бердянська 2 рази на добу ходять електрички.
Є постійне автобусне сполучення між обласним центром – Запоріжжя – та районним центром – Приморський. Влітку кількість рейсів збільшується, приватні перевізники з інших міст Запорізької, Січеславської, Донецької, Харківської областей здійснюють прямі рейси до Приморська.
При поїздці на автомобілі із Запоріжжя через Токмак, необхідно звернути за населеним пунктом Панфілівка.
Стан дороги із Запоріжжя на 2021 рік добрий!
Через місто проходить траса Е58 (Одеса – Ростов-на-Дону). Нею можна доїхати до Приморська із заходу, саме вона з'єднує місто з Мелітополем, Бердянськом, Маріуполем.
Відстань до Приморська автомобільними шляхами
  • Мелітополь – 82 км;
  • Запоріжжя – 181 км;
  • Дніпро – 265 км;
  • Харків – 465 км;
  • Київ – 695 км

Найближчі курорти

  • Бердянськ – 38 км;
  • Степанівка – 81 км;
  • Кирилівка – 144 км

Координати Приморська

  • Географічні координати: 46°43′8″N, 36°21′24″ E
  • GPS координати: 46.718889, 36.356667

Приморськ — відпочинок на Азовському морі!
Приморськ 2022 – фото, опис, ціни на відпочинок у Приморську